Alien

Alien 1979
Filmin Türkçe adı: Yaratık
IMDb puanı:
Gösterim yılı: 1979
Ülke: ABD, İngiltere
Yönetmen: Ridley Scott
Yayın platformu: Apple TV, Google Play

Alien Filminin Konusu

1979 yılında gösterime giren Alien (Yaratık) filminin yönetmen koltuğunda Ridley Scott oturuyor. Oyuncu kadrosunda ise Sigourney Weaver (Ripley), Tom Skerritt (Dallas) ve John Hurt (Kane) gibi isimler yer alıyor.

Görevini tamamlayarak Dünya’ya dönmeye hazırlanan kargo gemisi Nostromo’nun beş erkek, iki kadın ve bir kediden oluşan mürettebatı özel kabinlerinde uykudadır. Bilgisayarların çevredeki bir gezegende yabancı bir yaşam türü tespit etmeleri üzerine uyandırılırlar. Yasalar, akıllı olabilecek her canlının araştırılmasını emretmektedir. Dallas, Lambert ve Kane’den oluşan ekip, gezegene gittiğinde terk edilmiş bir uzay gemisiyle karşılaşır. Buldukları yumurta benzeri organizmaları incelerken, bir tanesi kırılır ve yengeç benzeri bir yaratık Kane’nin yüzüne yapışır. Ekip gemiye döndüğünde Ripley, Kane’yi içeri almakta tereddüt eder. Karantina kuralları çok açıktır. Fakat mürettebat, arkadaşlarını kurtarmak için bu sorumluluğu alır.

Alien Filminin Oyuncuları

Sigourney Weaver
Sigourney Weaver (I)
John Hurt
John Hurt
Ian Holm
Ian Holm
Harry Dean Stanton
Harry Dean Stanton
Tom Skerritt
Tom Skerritt (I)
Veronica Cartwright
Veronica Cartwright
Yaphet Kotto
Yaphet Kotto
Eddie Powell
Eddie Powell (I)
Bolaji Badejo
Helen Horton
Aliens 1986
1986
Alien 3
1992
Alien: Resurrection
1997

Alien filmi için yapılan yorumlar

0 0 oy
Puan
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Bildirimler için abone olun! Sizi çok rahatsız etmeyecek şekilde ara sıra film önerisi yapmamızı ister misiniz? Daha Sonra İzin Ver