Chernobyl

Chernobyl 2019
Filmin Türkçe adı: Çernobil 1986
IMDb puanı:
Gösterim yılı: 2019
Ülke: Rusya

Chernobyl Filminin Konusu

2019 yılında gösterime giren Chernobyl (Çernobil 1986) filminin yönetmen koltuğunda Danila Kozlovskiy oturuyor. Oyuncu kadrosunda ise Danila Kozlovskiy (İtfaiyeci Alexey Karpushin), Oksana Akinshina (Olga Savostina) ve Filipp Avdeev (Mühendis Valera) gibi isimler yer alıyor.

Alexey patlamanın hemen ardına yanına mühendis Valera ile askerî dalgıçlık yapan Boris’i de alarak yanmakta olan reaktörün altına inmek zorundadır. Çernobil patlamıştır ve Avrupa kıtasının oldukça büyük bir kısmı da neredeyse kullanılmaz durumdadır. Bu olayın hemen ardına itfaiyeci Alexey’e çok önemli bir görev verilmiştir. Alexey reaktörün hemen altında bulunan rezervuardaki suyu olabildiğince hızlı bir şekilde boşaltmak zorundadır. Fakat bu görevde yalnız olmayan Alexey’e iki arkadaşı da eşlik etmektedir. Oldukça tehlikeli ve hatta hayati tehlikesinin yüksek olduğu bu görev için bu küçük ekibin sağlıklı bir plan yapmak için yeterli vakitleri de yoktur ve bir plan olmaksızın bu görevi hemen yerine getirmeleri gerekmektedir.

Zaten patlamış olan reaktörün çekirdeği giderek daha da ısınmakta ve faciayı daha da büyük bir hâle getirmek için zemin hazırlamaktadır. Yani patlamanın dışında çok daha büyük bir tehlikeye sadece saatler kalmış bulunmaktadır. Suların basmış olduğu koridorlardan geçmek, çekirdeğin daha fazla ısınmasını önlemek ve olası daha büyük bir felaketin önüne geçmek için sadece ve sadece bu üç kişilik bir grup bulunmaktadır. Bunu yapabilmek içinde bu üç adamın hayatlarını tehlikeye atmaları ve hatta gerekirse feda etmeleri gerekmektedir.

Chernobyl Filminin Oyuncuları

Oksana Akinshina
Oksana Akinshina
Ren Hanami
Ren Hanami
Nikolay Samsonov (II)
Vladimir Gordeev (II)
Svetlana Kotova (II)
Pyotr Tereshchenko (II)
Danila Kozlovskiy
Danila Kozlovskiy
Filipp Avdeev
Filipp Avdeev
Ravshana Kurkova
Ravshana Kurkova
Nikolay Kozak
Igor Chernevich
Artur Beschastnyy
Anton Shwartz
Andrey Archakov
Samvel Tadevossian
Maria Abramova
Dmitriy Beseda
Natalia Blazhievskaya
Daniela Bogatyreva
Olivia Castanho
Pavel Chernyavskiy
Pavel Davydov
Mark Janicello
Tatiana Kargaeva
Yana Lurie
Daria Lyatetskaya
Anton Mataev
Dmitrii Matveev
Yuriy Mezhevich
Ekaterina Mezina
Margo Mezina
Alina Milkova
Anatoliy Prosalov
Svetlana Tunikova
Mariya Ulyanova

Chernobyl filmi için yapılan yorumlar

0 0 oy
Puan
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Bildirimler için abone olun! Sizi çok rahatsız etmeyecek şekilde ara sıra film önerisi yapmamızı ister misiniz? Daha Sonra İzin Ver