Kategoriler
Tüm Filmler Vizyondaki Filmler Yerli Filmler

7. Koğuştaki Mucize

Son zamanların en dramatik filmlerinden biri olduğu belirtilen 7. koğuştaki mucize filmi, 11 Ekim 2019 tarihinden beri vizyonda olan ve dram türünde hazırlanmış filmler arasındadır. Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Aras Bulut İynemli, Deniz Baysal, Yurdaer Okur, İlker Aksum, Mesut Akusta, Sarp Akkaya, Celile Toyun ve Nisa Sofiya Aksongur gibi oyuncular yer alıyor.

  1. Koğuştaki Mucize Film Konusu

7 yaşındaki kızıyla aynı zeka yaşına sahip olan bir babayı konu alan bu film, 1983 yılında küçük bir kızın ölümüyle başlar. Hayatını kaybeden küçük kız aynı zamanda dönemin sıkıyönetim komutanının kızıdır. Ölümünün nedeni olarak babaannesiyle birlikte 7 yaşında bir kızı bulunan ‘Memo’ gösterilir. Ancak Memo her zaman suçsuz olduğunu söylese de ona inanacak kimse yoktur.

İdam cezası alan Memo’nun yakınları adalet için savaşırken Memo’yla kızının tek istediği ise aralarındaki hasretin sona ermesidir. Bir mucize bekleyen Memo, idam cezasından kurtulabilecek mi?

7. koğuştaki mucize konusu itibariyle sonu en çok merak edilen filmler arasında yerini almıştır. 2 saat 12 dakika süren filmin dramatik sahnelerinin insanları derinden etkilediği, yapılan yorumlar arasındadır.