Kategoriler
Korku Tüm Filmler Vizyondaki Filmler Yerli Filmler

Araf 3: Cinler Kitabı

Yapımcılığını Biray Dalkıran ve Asuman Şener’in üstlendiği Araf 3: Cinler kitabı filminin oyuncu kadrosunda Emre Özmen, Çağla Erdimen, Mehmet Baştürk, Nizamettin Özkaya ve Sercan Elikara bulunuyor. Oldukça dikkat çeken bir hikayeyi konu alan bu film şimdiden pek çok sinema severi bir araya getirmiş durumda.

Araf 3: Cinler Kitabı Film Konusu

Bir cinin ele geçirdiği kardeşini kurtarmayı amaçlayan genç bir kadının yaşadıklarını anlatan Araf 3: Cinler Kitabı filmi, korku türünde hazırlanmış mükemmel bir yapıt olarak karşımıza çıkıyor.

Filmin öne çıkan ismi Arda’dır ve 8 yaşındayken şeytana tapan bir cin tarafından alıkonulur. Nihal ise Arda’nın ablasıdır ve bu durumdan kardeşini korumak için mücadele etmeye başlar. Ancak başlangıçta başarılı bir sonuç elde edemez. Her yolu deneyen Nihal, cinci hocalardan ve doktorlardan da çare bulamaz. Genç kadın en sonunda çok güçlü büyüleri barındıran Kitabü’l Azazil isimli bir kitabın varlığını öğrenir.

Kitaptaki büyüyü yapmak için iki arkadaşından ve sevgilisinden yardım isteyen Nihal daha sonra bir evde arkadaşlarıyla buluşur. Dört genç yapacakları büyü ile Arda’yı cinden kurtarır. Fakat bu büyü, bugüne kadarki en güçlü cinlerin serbest kalmasını sağlamıştır.

Araf 3 Cinler kitabı filmi, son zamanların en çok izlenen ve korku dolu filmler arasında neredeyse ilk sırada bulunan yapıtlardan biridir. Türkiye yapımı olan bu filmdeki ses ve görüntü efektleri de oldukça dikkat çekiyor.