Forbidden Games

Forbidden Games
Filmin Türkçe adı: Yasak Oyunlar
Filmin orijinal adı: Jeux interdits
IMDb puanı:
Gösterim yılı: 1952
Ülke: Fransa
Yönetmen: René Clément

Forbidden Games Filminin Konusu

1952 yılında gösterime giren Forbidden Games (Yasak Oyunlar) filminin yönetmen koltuğunda René Clément oturuyor. Oyuncu kadrosunda ise Georges Poujouly (Michel Dollé), Brigitte Fossey (Paulette) ve Amédée (Francis Gouard) gibi isimler yer alıyor.

Dünyanın en yıkıcı ve kanlı savaşlarından biri olan II. Dünya Savaşı’nın izleri henüz belleklerde taptazeyken çekilmiş bir film Forbidden Games… 1951 yapımı film, başarı ile savaşın dehşetini ve anlamsızlığını ekranlara yansıtıyor… 1940 yılında mültecilerin Nazilerden kaçışını izliyoruz… Faşist SS çeteleri kadın çoluk çocuk demeden nefret saçmaktadır. Beş yaşındaki yetim bir kız ve onu yanlarına alan bir köylü ailesinin küçük oğlu, kilise mezarlığından çaldıkları haçlarla, hayvanlar için bir mezarlık yapmaktadırlar. Clément’in doğrudan ve basit yaklaşımı ve kayıp çocuklar kampında keşfedilmiş genç Poujouly’den ve daha sonra yetişkin olarak sinemaya tekrar dönen Fossey’den elde ettiği mükemmel bir doğallıktaki oyunculuk, savaşın çocuklar üzerindeki etkisi hakkında etkili bir belge ortaya çıkarmıştır.

Forbidden Games Filminin Oyuncuları

Bernard Musson
Jacques Marin
Jacques Marin (I)
Georges Poujouly
Georges Poujouly
Brigitte Fossey
Brigitte Fossey
Amédée
Laurence Badie
Madeleine Barbulée
Suzanne Courtal
Lucien Hubert
Marcel Mérovée
Violette Monnier
Denise Péronne
Fernande Roy
Louis Saintève
André Wasley
André Enard
Marcelle Feuillade
Roger Fossey
Louis Herbert
Annie Ravel
Georges Sauval
Maud Slover
Janine Zorelli

Forbidden Games filmi için yapılan yorumlar

0 0 oy
Puan
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Bildirimler için abone olun! Sizi çok rahatsız etmeyecek şekilde ara sıra film önerisi yapmamızı ister misiniz? Daha Sonra İzin Ver