Hollow Man

Hollow Man
Filmin Türkçe adı: Görünmeyen Tehlike
IMDb puanı:
Gösterim yılı: 2000
Ülke: ABD, Almanya

Hollow Man Filminin Konusu

2000 yılında gösterime giren Hollow Man (Görünmeyen Tehlike) filminin yönetmen koltuğunda Paul Verhoeven oturuyor. Oyuncu kadrosunda ise Kevin Bacon (Sebastian Caine), Elisabeth Shue (Linda McKay) ve Josh Brolin (Matthew Kensington) gibi isimler yer alıyor.

Hollow Man, Birleşik Devletler hükûmetinin yürüttüğü çok gizli bir görünmezlik projesinin başındaki zeki, karizmatik ama kibirli bir bilim adamı olan Caine’in başına gelenleri konu alıyor.

Başarılı bir bilim adamı olan Sebastian Caine tam görünmezlik sağlayan bir serum yaratır. Bulduğu formülü kullanan Caine görünmez olur ancak ondaki bu değişim beraberinde önceden tahmin edilmeyen bir güç getirir. Bu güç Caine’ye ahlaki değerlerini unutturacak ve hem tehlikeli hem de korkutucu olaylara neden olacaktır.

Caine formülü hayvanlar üzerinde başarıyla uyguladığını gördükten sonra Pentagon’un emirlerine karşı geliyor ve deneyi kendi üzerinde de yapıyor. Fakat asıl sorun, bu tehlikeli kumarın geri dönüşünün olmadığı anlaşıldığında ortaya çıkıyor. Görünmez adam Caine ve yardımcıları Linda McKay ve Matthew Kensington formülün verdiği etkiyi tersine döndürmeye çalışıyorlar. Fakat içindeki megalomanyak özellikleri yüzeye çıkan Caine, bir anda yeni gücünün sarhoşluğuna kapılıyor. Durum hiç beklenmedik bir hâl alıyor. Caine artık yardımcılarını kendi varlığına karşı bir tehdit olarak görmeye başlıyor.

Hollow Man Filminin Oyuncuları

Josh Brolin
Josh Brolin
Tom Woodruff Jr.
Tom Woodruff Jr.
Kevin Bacon
Kevin Bacon (I)
J. Patrick McCormack
J. Patrick McCormack
Elisabeth Shue
Elisabeth Shue
Robert Shepherd
Robert Shepherd (IV)
William Devane
William Devane
Rhona Mitra
Rhona Mitra
Kim Dickens
Kim Dickens (I)
Stephen Szibler
Stephen Szibler
Greg Grunberg
Greg Grunberg
Mary Randle
Mary Randle
Jimmie F. Skaggs
Jimmie F. Skaggs
Gary A. Hecker
Gary A. Hecker
Pablo Espinosa (I)
Sarah Bowles (I)
Kelli Scott (I)
David Vogt (I)
Steven Fischer (I)
Joey Slotnick
Margot Rose
Jeffrey Scaperrotta
Steve Altes
Darius A. Sultan
Hollow Man 2
2006

Hollow Man filmi için yapılan yorumlar

4 1 oy
Puan
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Bildirimler için abone olun! Sizi çok rahatsız etmeyecek şekilde ara sıra film önerisi yapmamızı ister misiniz? Daha Sonra İzin Ver