The Evil Dead

The Evil Dead
Filmin Türkçe adı: Şeytanın Ölüsü
IMDb puanı:
Gösterim yılı: 1981
Ülke: ABD
Tür: Korku
Yönetmen: Sam Raimi
Tema: Zombi

The Evil Dead Filminin Konusu

1981 yılında gösterime giren The Evil Dead (Şeytanın Ölüsü) filminin yönetmen koltuğunda Sam Raimi oturuyor. Oyuncu kadrosunda ise Bruce Campbell (Ashley ‘Ash’ J. Williams), Ellen Sandweiss (Cheryl) ve Richard DeManincor (Scott) gibi isimler yer alıyor.

Beş arkadaş hafta sonunu geçirmek için ormandaki bir kulübeye gelirler. Burada, daha önce bir profesör tarafından bırakılmış teyp kaydına ve sonradan Nekronomikon’un kendisi olduğu anlaşılan Ölüler Kitabı’na rastlarla. Teybi çalıştırdıklarında profesörün kendi çevirisini yaptığı ölüleri canlandırma pasajlarını dinlerler ve ağıza alınmayacak derecede dehşetli bir kötülük ormanda açığa çıkar. Bazı yolculuklar, her ne kadar nereye gidildiği ve beklentinin ne olduğu belli olsa da umulmadık kapılara açılabilir. Ormanda bir kulübeye doğru yola çıkan beş arkadaşın esas amaçları sadece bir hafta sonunu keyifle geçirmektir. Gittikleri yerde bir teyp kaydı bulurlar. Bunu bir profesör bırakmıştır. Ardından Ölüler Kitabı’nı bulurlar. Kayıtta profesörün kendi çevirisini yaptığı, ölüleri canlandırma pasajlarını dinlerler ve dehşetli dolu bir kötülük ormanda açığa çıkar.

Önce ormanın kendisi sonra da insanlar kötücül yaratıklara dönüşmeye başlar. Kızlardan biri ormana kaçtığında ağaçların tecavüzüne uğrar. Diğerleri de paylarına düşen dehşetle yüzleşeceklerdir.

The Evil Dead Filminin Oyuncuları

Bruce Campbell
Bruce Campbell (I)
Ted Raimi
Ted Raimi
Sam Raimi
Sam Raimi
Scott Spiegel
Scott Spiegel (I)
Josh Becker (I)
Ivan Raimi
Ivan Raimi
Bill Vincent (I)
Tom Sullivan
Tom Sullivan (III)
Rob Tapert
Rob Tapert
Ellen Sandweiss
Ellen Sandweiss
Richard DeManincor
Richard DeManincor
Betsy Baker
Betsy Baker (I)
Theresa Tilly
Theresa Tilly
Philip A. Gillis
Dorothy Tapert
Cheryl Guttridge
Barbara Carey (I)
David Horton (III)
Wendall Thomas (I)
Don Long (I)
Stu Smith (I)
Kurt Rauf
Mary Beth Tapert
John Cameron (II)
Joanne Kruse
Gwen Cochanski
Debie Jarczewski
Bob Dorian
Evil Dead II
1987
Army of Darkness
1992

The Evil Dead filmi için yapılan yorumlar

0 0 oy
Puan
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Bildirimler için abone olun! Sizi çok rahatsız etmeyecek şekilde ara sıra film önerisi yapmamızı ister misiniz? Daha Sonra İzin Ver