The Wolf House

The Wolf House
Filmin Türkçe adı: Kurt İni
Filmin orijinal adı: La casa lobo
IMDb puanı:
Gösterim yılı: 2018
Ülke: Almanya, Şili
Yayın platformu: MUBI

The Wolf House Filminin Konusu

2018 yılında gösterime giren The Wolf House (Kurt İni) filminin yönetmen koltuğunda Joaquín Cociña ve Cristóbal León oturuyor. Seslendirme kadrosunda ise Amalia Kassai (María/Ana/Pedro), Rainer Krause (Kurt) ve Karina Hyland gibi isimler yer alıyor.

The Wolf House, rahatsız edici bir stop-motion animasyon estetiği aracılığıyla folkloru, mitolojiyi ve travmatik geçmişleri yeniden şekillendiren alışılmışın dışında bir başka örnek.

Film, Şili’nin güneyinde, fanatik bir Alman tarikatından kaçarak bir eve sığınan küçük Maria’nın öyküsünü anlatır. Kendisini karşılayan iki domuz o evin tek sakinleridir. Rüyalardan fırlamış gibi olan ev Maria’nın duygularına göre tepki verir, fakat hayvanlar yavaş yavaş insana dönüşürken ev de kâbus gibi bir dünya hâline gelir.

Öykünün esin kaynağı, Şili’nin tümüyle izole bir bölgesinde kurulmuş Colonia Dignidad’dır (Haysiyet Kolonisi). Koloninin lideri olan Alman firari Paul Schäfer, cemaatinin üyelerine tecavüz eden bir pedofildi; Nazi savaş suçlularını barındırıyor ve Pinochet’in desteği karşılığında muhaliflere işkence ediyordu. The Wolf House, derinden sarsılmış küçük bir kızın bakış açısından “Üç Küçük Domuzcuk” masalını yeniden yorumluyor.

The Wolf House Filminin Oyuncuları

Natalia Geisse (I)
Carlos Vasquez (XXIV)
Amalia Kassai
Rainer Krause
Karina Hyland
Carlos Cociña
Javiera Ramirez

The Wolf House filmi için yapılan yorumlar

0 0 oy
Puan
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Bildirimler için abone olun! Sizi çok rahatsız etmeyecek şekilde ara sıra film önerisi yapmamızı ister misiniz? Daha Sonra İzin Ver