Wadjda

Wadjda
Filmin Türkçe adı: Vecide
IMDb puanı:
Gösterim yılı: 2012
Tür: Dram, Komedi

Wadjda Filminin Konusu

2012 yılında gösterime giren Wadjda (Vecide) filminin yönetmen koltuğunda Haifaa Al-Mansour oturuyor. Oyuncu kadrosunda ise Waad Mohammed (Wadjda), Reem Abdullah (Anne) ve Abdullrahman Al Gohani (Abdullah) gibi isimler yer alıyor.

Wadjda, Sudi Arabistan’ın başkenti olan Riyad kenti yakınlarında yaşayan 10 yaşında bir kız çocuğudur. Muhafazakâr bir çevrede büyümesine rağmen, küçük Wadjda eğlenceyi ve eğlenmeyi seven bir kız çocuğudur. Üstelik kendisine sunulan sınırları da hep zorlar. Arkadaşlarından Abdullah, onu kız olduğu için aşağılayıcı sözler söyler. Wadjda bu duruma çok sinirlenir.

Bir gün satılık bir yeşil bisiklet görür ve çok beğenir. Ve onunla, onu hor gören Abdullah’ı bisiklet yarışında yenmeyi kafasına koyar. Ama annesi yaşadıkları toplumda bir kızın bisiklete binmesinin uygunsuz olacağına inanarak bisikleti almasına izin vermez. Wadjda ise her şeye rağmen kendi parasını biriktirerek bisikleti almaya kararlıdır. Bir gün okulda ödülü olan Kur’an okuma yarışması düzenlenir ve Wadjda yarışmayı kazanmak için kendisini adar. Birincilik ödülü 1000 riyaldir ve Wadjda’nın hayaline bir adım daha yaklaşması için bu para yeterli bir miktardır. Tabii yarışmayı kazanmak için de zorlu bir mücadele vermesi gerekecektir.

Wadjda Filminin Oyuncuları

Reem Abdullah
Reem Abdullah (I)
Waad Mohammed
Waad Mohammed (I)
Abdullrahman Al Gohani
Abdullrahman Al Gohani
Ahd
Ahd
Sultan Al Assaf
Alanoud Sajini
Rafa Al Sanea
Dana Abdullilah
Rehab Ahmed
Nouf Saad
Ibrahim Almozael
Mohammed Zahir
Sara Aljaber
Noura Faisal
Talal Loay
Fawziah Alyaaqop
Dima Sajini
Maram Alkhozaim
Mariam Alkhozaim
Rawan Abdulsalam
Tahani Yusef
Saud Alojayan
Ali Algorbani
Saud Alotaibi
Mohammed Albahry
Sami Hazim
Mariam Alghamdi
Mohammed Alkhozaim
Ahmad Noman
Vincent Wager

Wadjda filmi için yapılan yorumlar

0 0 oy
Puan
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Bildirimler için abone olun! Sizi çok rahatsız etmeyecek şekilde ara sıra film önerisi yapmamızı ister misiniz? Daha Sonra İzin Ver